Data publikacji: 08/06/2022

Doroczna wystawa Pracowni Rysunku Odręcznego i Malarstwa – „Ołówkiem i pędzlem”

  • Galeria w Holu u Attavantich oraz Galeria Debiutów u Attavantich Zapraszają do oglądania dorocznej wystawy Pracowni Rysunku Odręcznego i Malarstwa „Ołówkiem i pędzlem” Wernisaż wystawy: 9 czerwca, godz. 15:30 Czas trwania wystawy: czerwiec – lipiec

Galeria w Holu u Attavantich oraz Galeria Debiutów u Attavantich
Zapraszają do oglądania dorocznej wystawy
Pracowni Rysunku Odręcznego i Malarstwa
„Ołówkiem i pędzlem”

Wernisaż wystawy: 9 czerwca, godz. 15:30
Czas trwania wystawy: czerwiec – lipiec

 

PRACOWNIA RYSUNKU ODRĘCZNEGO I MALARSTWA

Pracownia – od wielu już lat – przygotowuje do egzaminów wstępnych szkół średnich artystycznych, uczelni wyższych artystycznych w tym architektury wnętrz i krajobrazu, ale także podnosi umiejętności tych, którzy rysunek traktują hobbystycznie.

Warsztaty rysunku odręcznego to zajęcia dwutorowe. Opierają się na ćwiczeniach z rysunku wrażeniowego (z obserwacji) oraz z podstaw geometrii wykreślnej. Zajęcia pomagają zrozumieć zagadnienia przestrzeni, skrótów perspektywicznych oraz budowania światłocienia. W programie realizowane są tematy egzaminacyjne z lat ubiegłych niektórych uczelni w Polsce. Po każdych zajęciach omawiane są wykonane ćwiczenia, dając korektę i uwagi do dalszej pracy.

Równolegle odbywają się zajęcia malarskie. Warsztaty skierowane są do wszystkich zainteresowanych pasjonatów sztuki – zarówno tych którzy na co dzień tworzą w swoich pracowniach, jak i tych którzy chcą rozpocząć przygodę z malarstwem i traktować ją hobbystycznie.

Formuła zajęć zbliżona jest do powszechnie praktykowanych w szkołach i uczelniach artystycznych. W trakcie pracy dokonywane są konsultacje i korekty mające na celu wykluczenia ewentualnych błędów. Atrakcyjność zajęć polega na różnorodności tematów, stosowanych technik, swobodzie tworzenia, możliwości wykonywania licznych szkiców malarskich, jak i gotowych obrazów.

Pracownia Rysunku Odręcznego i Malarstwa, prowadzone przez artystów plastyków – Monikę i Damiana Waliczków.

 

Już teraz zapraszamy na kolejną jesienną edycję.