Data publikacji: 02/02/2024

Festiwal Muzyki Fortepianowej im. Marii Turzańskiej – Recital fortepianowy Aleksandry Czernieckiej

Festiwal Muzyki Fortepianowej im. Marii Turzańskiej to wydarzenie muzyczne upamiętniające postać wybitnej pianistki związanej z Jarosławiem – Marii Turzańskiej, które rokrocznie gromadzi wirtuozów muzyki poważnej światowego formatu.

W drugim recitalu fortepianowym podczas Festiwalu, usłyszymy Aleksandrę Czerniecką – jarosławiankę, absolwentkę uniwersytetów: Indiana University Jacobs School of Music oraz O’Neill School of Public and Environmental Affairs. Obecnie kontynuującą studia doktoranckie w Texasie.

 

7 marca (czwartek), godz. 18:00, Sala koncertowa ZPSM

Recital fortepianowy
ALEKSANDRA CZERNIECKA


Bilet: 40 zł

 

Bilety do nabycia w Centrum Informacji Turystyczno-Kulturalnej w Jarosławiu (ul. Rynek 5) od 05.02.2024 r.


Aleksandra Czerniecka jest pianistką i menadżerką kultury. Jest laureatką konkursów krajowych i zagranicznych. Ukończyła studia pianistyczne na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Anny Jastrzębskiej-Quinn i dr Moniki Quinn. W latach 2021-2023 wyjechała na stypendium Fulbrighta do Stanów Zjednoczonych, gdzie kształciła się pod kierunkiem Profesora Edwarda Auera w Jacobs School of Music równocześnie studiując zarządzanie w kulturze. Uczestniczyła w wielu festiwalach i kursach muzycznych w kraju i za granicą, m. in. w Bowdoin International Music Festival w Brunswick, Maine w USA, Miedzynarodowym Festiwalu i Kursie Pianistycznym w Nałęczowie, Festiwalu Muzyki Kameralnej w Moskwie, International Mendelssohn Academy Leipzig w Lipsku, a także Miedzynarodowym Forum Pianistycznym „Bieszczady bez granic” w Sanoku. Obecnie kontynuuje naukę na studiach doktoranckich w Texas Christian University w Fort Worth, USA w klasie Profesora Tamása Ungára.


Podczas wydarzenia prowadzona będzie rejestracja fotograficzna i/lub filmowa. Powstała dokumentacja będzie rozpowszechniana w celach informacyjnych i promocyjnych na stronach internetowych organizatorów, w mediach społecznościowych, prasie.


Galeria