Data publikacji: 18/06/2020

Niedzielne spacerki po Jarosławiu z Przewodnikiem już od lipca!

Dobra wiadomość dla wszystkich miłośników spacerków po Jarosławiu w ich klasycznym wydaniu. Już 5 lipca zaczynamy nasze wakacyjne „Niedzielne spacerki po Jarosławiu z Przewodnikiem”.

 

Z sieci na jarosławski Rynek podczas „Niedzielnych spacerków po Jarosławiu z Przewodnikiem” – tak brzmi myśl przewodnia tegorocznej edycji wydarzenia. Spacerki biegną dobrze znanymi z #ckipwsieci szlakami. Na żywo zobaczyć będzie można obiekty od wieków wpisane w historię miasta, znajdujące się na „Szlaku kupieckim” oraz „Szlaku wielokulturowym”. Trasy zwiedzania skupiają się głównie w obrębie starego miasta i małego rynku.

„Szlak kupiecki” – 5 lipca, 2 sierpnia.

Łączy obiekty stanowiące cenną pamiątkę handlowej potęgi Jarosławia. Spacerując reprezentacyjną ul. Grodzką natrafiamy na relikty jednej z bram miejskich. To nią przybywała do miasta ludność od strony Krakowa. Na szlaku kupieckim znajdziemy także stosunkowo młodą Wiatę Targową, nie zabraknie ciekawej i bogatej historii ratusza oraz studni. Podczas wędrówki przewodnicy opowiedzą również o znaczeniu najstarszych i najcenniejszych jarosławskich kamienic: Attavantich, Orsettich, Gruszewiczów czy Rydzikowej.

„Szlak wielokulturowy” – 19 lipca, 16 sierpnia.

Jarosław – miasto wielkich jarmarków i wymiany handlowej – był miejscem spotkań i osiedlania się wyznawców różnych religii i kultur. Żyli tutaj Polacy, Żydzi, Włosi, Ormianie, Niemcy czy Ukraińcy. Do dziś w mieście widoczne są wpływy chrześcijaństwa oraz judaizmu. Miejsca położone na trasie spacerku oddają wielokulturowy charakter Jarosławia. Są to obiekty sakralne: kościoły, cerkwie oraz synagogi, ale również konkretne ulice czy zdobienia kamienic, które do dnia dzisiejszego wpływają na wyjątkowy krajobraz miasta.

Koszt uczestnictwa w spacerku wynosi 5 zł.

Bilety do nabycia w Centrum Informacji Turystyczno-Kulturalnej, ul. Rynek 5, tel. 16 624 89 89.

Rozpoczęcie zwiedzania o godz. 15.00.

 

Zapraszamy!

 

Oświadczenie o stanie zdrowia dotyczące zagrożenia zarażeniam wirusem COVID-19.

Zasady udziału w wydarzeniu “Niedzielne Spacerki po Jarosławiu z Przewodnikiem” 


Galeria