Data publikacji: 28/09/2022

„Śladami Wielkiej Wojny (1914–1918) w Bieszczadach i okolicy. Turystycznie po terenie dziewięciu nadleśnictw Podkarpacia i Bieszczadzkiego Parku Narodowego”

Wielu odwiedzających Bieszczady czy okolice nie zawsze zdaje sobie sprawę z tego, jak zacięte walki toczono na tych ziemiach od jesieni 1914 r. do maja 1915 r. i w kolejnych latach. Przygotowano książkę prowadzącą po najważniejszych miejscach bitew Wielkiej Wojny, aby przybliżyć nieco zupełnie nieznane do tej pory wojenne pobojowiska i epizody.
Propozycje tras objazdowych połączonych z pieszymi wędrówkami na pewno przyniosą wiele wrażeń. Podczas pracy nad powstawaniem książki Autorzy – Andrzej Olejko (historyk) oraz Stanisław Orłowski (przewodnik beskidzki) – starali się, aby połączenie historii oraz otaczającej turystę przyrody, wynagrodziły trud odkrywania nie tak dawnej przecież przeszłości.
Oddajemy w Państwa ręce publikację, która pozwoli na zwiedzanie miejsc związanych z Wielką Wojną. Aby ułatwić przemierzanie tych terenów, proponujemy trasy w dziewięciu Nadleśnictwach Podkarpacia oraz w Bieszczadzkim Parku Narodowym:

Publikacja jest bogato ilustrowana tak archiwalnymi, jak i współczesnymi zdjęciami.

opis: Wydawnictwo EDYTORIAL

Autor: Andrzej Olejko, Stanisław Orłowski
Rok: 2022
Wydawnictwo: Edytorial
Liczba stron: 335
Oprawa miękka
Cena: 70 zł

 

Zapraszamy do zakupu stacjonarnie lub wysyłkowo
w Centrum Informacji Turystyczno-Kulturalnej w Jarosławiu ul. Rynek 5
oraz Punkcie Informacji Turystycznej (Galeria Stara Ujeżdżalnia),
tel.: 16 624 89 89/ 16 624 89 10/ 881 500 889


Galeria

  • Wielu odwiedzających Bieszczady czy okolice nie zawsze zdaje sobie sprawę z tego, jak zacięte walki toczono na tych ziemiach od jesieni 1914 r. do maja 1915 r. i w kolejnych latach. Przygotowano książkę prowadzącą po najważniejszych miejscach bitew Wielkiej Wojny, aby przybliżyć nieco zupełnie nieznane do tej pory wojenne pobojowiska i epizody. Propozycje tras objazdowych połączonych z pieszymi wędrówkami na pewno przyniosą wiele wrażeń. Podczas pracy nad powstawaniem książki Autorzy – Andrzej Olejko (historyk) oraz Stanisław Orłowski (przewodnik beskidzki) – starali się, aby połączenie historii oraz otaczającej turystę przyrody, wynagrodziły trud odkrywania nie tak dawnej przecież przeszłości. Oddajemy w Państwa ręce publikację, która pozwoli na zwiedzanie miejsc związanych z Wielką Wojną. Aby ułatwić przemierzanie tych terenów, proponujemy trasy w dziewięciu Nadleśnictwach Podkarpacia oraz w Bieszczadzkim Parku Narodowym: Publikacja jest bogato ilustrowana tak archiwalnymi, jak i współczesnymi zdjęciami. opis: Wydawnictwo EDYTORIAL Autor: Andrzej Olejko, Stanisław Orłowski Rok: 2022 Wydawnictwo: Edytorial Liczba stron: 335 Oprawa miękka Cena: 70 zł