Data publikacji: 20/04/2020

#ckipwsieci – nowości Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu dla każdego internauty!

Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu zaprasza na swój profil na portalu społecznościowym Facebook, gdzie realizowany jest program #ckipwsieci – projekt mający na celu upowszechnienie działań kulturalnych w świecie wirtualnym.

Na głównym profilu Facebook Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu (#ckipwsieci) oraz profilach Galerii Głównej u Attavantich, Informacji Turystyczno-Kulturalnej i Podziemnego Przejścia Turystycznego w Jarosławiu, publikowane są informacje, które mimo przebywania w zaciszu domowym, pozwolą na poznanie uroków naszego pięknego miasta i odkryją niejedną jego tajemnicę, a także ułatwią kontakt z kulturą, m.in. dzięki wirtualnym wernisażom i wystawom. Nie zapomnimy też o imprezach!

Obecnie na #ckipw sieci funkcjonują :

Czy wiesz, że… to seria postów, w których można poznać lub przypomnieć sobie mało znane fakty na temat Jarosławia. Paleta ciekawostek miejskich jest bardzo szeroka – pełna barwnych historii, zaskakujących anegdot, robiących wrażenie miejsc oraz inspirujących postaci. Co dzień damy się porwać kolejnym epizodom otaczającej nas rzeczywistości, by doświadczyć w jak wielu momentach może nas zafascynować i zaskoczyć. Ciekawostki pojawiają się od poniedziałku do piątku o godz. 12:00.

#citkczywieszze

Zagadki jarosławskie to sposób na wspólną zabawę i sprawdzenie się w kolejnych wyzwaniach. To także sposób na wspólne dzielenie się doświadczeniami, których nabywamy spacerując po jarosławskich ulicach, wertując karty historii i poznając miasto, w którym żyjemy. Ukazujące się, co tydzień zagadki sprawdzą naszą wiedzę, spostrzegawczość i refleks. Będą także okazją do zdobycia atrakcyjnych fantów związanych z Jarosławiem. Nowa zagadka w każdy wtorek o godz. 10:00.

#zagadkijaroslawskie

Wirtualne Spacerki to zwiedzanie Jarosławia online, które zaprowadzi nas wprost z wygodnego fotela do najciekawszych miejsc miasta. Bogate dziedzictwo Jarosławia ukazuje wiele szlaków tematycznych. W kolejnych dniach i tygodniach poznamy ślady potęgi handlowej i różnorodności kulturowej naszego miasta. Na odkrywanie kolejnych etapów szlaków zapraszamy w poniedziałki, środy i piątki równo o godz. 10:00.

#ckipszlakwsieci

Co w kuchni piszczy…W ciągu najbliższych tygodni podglądać będziemy życie dawnych mieszczan „od kuchni”. Jak wiele ciekawych i zaskakujących elementów zawierała, zobaczyć możemy odwiedzając wnętrza Podziemnego Przejścia Turystycznego w Jarosławiu. Tym razem jednak w świat dawnych kulinariów przeniesiemy się za sprawą opowieści prezentowanych w czwartki o godz. 10:00.

#kuchniappt

Galeria Wspomnień u Attavantich co tydzień zaprasza do odkrywania na nowo, w formie wirtualnej, prac artystów, którzy gościli w przestrzeni wystawowej Galerii Głównej u Attavantichw latach ubiegłych. Do uczestniczenia w wirtualnych wernisażach zapraszamy w każdy piątek o godz. 14:00.

#galeriawspomnienuattavantich

 

Gorąco zachęcamy do wspólnej zabawy!

 

Link do profilu głównego: KLIK

Link do profilu Centrum Informacji Turystyczno-Kulturalnej w Jarosławiu: KLIK

Link do profilu Podziemnego Przejścia Turystycznego w Jarosławiu: KLIK

Link do profilu Galerii Głównej u Attavantich: KLIK