Czwarty Niedzielne spacerki po Jarosławiu z przewodnikiem zakończył swój bieg

Jest nam niezmiernie miło, że zechcieli Państwo wraz z nami poznać skrywane w kamieniu  wspomnienia, zapisane na miejskich pomnikach i tablicach!

Podczas dzisiejszego spaceru przeszliśmy przez jarosławski rynek, gdzie poznaliśmy między innymi postać prof. Feliksa Zalewskiego – prekursora zabezpieczania i ratowania podziemi w całej Polsce, w tym także w Jarosławiu, wstąpiliśmy do kościoła farnego – kolegiaty pw. Bożego Ciała, następnie udaliśmy się do dawnego opactwa sióstr benedyktynek, a ostatnim miejscem, na naszym pieszym szlaku, był park Czesławy Puzon ps. „Baśka”. Na każdym etapie naszej wspólnej podróży, nieodłącznym elementem, a zarazem tematem przewodnim, były oczywiście miejskie pomniki oraz tablice.

Dziękujemy za Państwa obecność! Zapraszamy serdecznie na kolejny spacer ulicami naszego miasta już za tydzień 01.08. Spotykamy się przed kamienicą Rynek 5 o godzinie 15:00, kiedy to znów pochylimy się nad historiami wyjątkowych kobiet Jarosławia. Wspomnimy kobiety, które są znane niemal każdemu mieszkańcowi naszego miasta, ale poznamy także historie mniej znanych, zasłużonych dla Jarosławia pań.

Jednocześnie zachęcamy Państwa do zapoznania się oraz skorzystania z pełnej oferty Kulturalne lato w mieście.

 

Serdecznie zapraszamy!


Galeria

  • grupa osób podczas zwiedzania miasta
  • grupa osób podczas zwiedzania miasta przed kamienicami na rynku
  • grupa osób podczas zwiedzania miasta na jarosławskim rynku
  • grupa osób podczas zwiedzania miasta przed kamienicą orsettich
  • grupa osób podczas zwiedzania miasta przed jarosławskimi kamienicami
  • grupa osób podczas zwiedzania miasta na jarosławskim rynku
  • grupa osób podczas zwiedzania miasta
  • grupa osób podczas zwiedzania miasta
  • grupa osób podczas zwiedzania miasta
  • Grupa ludzi pod podcieniami jednej z jarosławskich kamienic