Data publikacji: 14/04/2018

Farsa na temat relacji międzyludzkich…

W sobotę – 14 kwietnia, w Sali Lustrzanej Centrum Kultury i Promocji mogliśmy oglądać premierowe przedstawienie Teatru Baccalaureus. „Mężczyzna do wzięcia” to drugi po „Divertimento stomatologicznym spektakl zrealizowany na podstawie scenariusza Jeremiego Przybory.

Główny bohater przedstawienia – Xawery Rozłupski, to niewyróżniający się niczym pracownik państwowego zakładu pracy, przyzwyczajony do życiowych niepowodzeń. Kolejny rozwód nie robi na nim większego wrażenia. W tymczasowym mieszkaniu Xawery oczekuje przybycia pani mecenas, która obiecała dotrzymać mu towarzystwa. Nadzieje na miły wieczór komplikuje dzwonek do drzwi i niespodziewane odwiedziny jego przełożonej.

Sztuka spod pióra legendarnego kabareciarza dostarczyła widzom wielu wrażeń oraz ogromnej dawki świetnego humoru. Gra aktorska członków Teatru działającego przy stowarzyszeniu „EM-ART” sprawiła, że na Sali rozległy się gromkie brawa.

Dopełnieniem tego sobotniego wieczoru był występ kabaretu „Młodzi Duchem”, który przedstawił program „Historia kołem się toczy”.


Galeria

  • teatr baccalareus