Kultura w sieci od dzieci dla dzieci

Podziemne Przejście Turystyczne w Jarosławiu współtworzy projekt edukacyjny „Kultura w sieci od dzieci dla dzieci”, realizowany przed Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin. Przez osiem tygodni na portalu Gdziecko.pl umieszczane są zadania, konkursy oraz materiały edukacyjne, przygotowane przez podkarpackie ośrodki kultury, w tym Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu.

Od 31 sierpnia do 25 października br. trwa realizacja projektu edukacyjnego pod nazwą „Kultura w sieci od dzieci dla dzieci”. Inicjatorem zadania jest Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin, które zaprosiło do jego współtworzenia osiem podkarpackich instytucji kultury, których ofertę uznało za atrakcyjną dla najmłodszych. Wśród nich nie zabrakło Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu.

Przez cały tydzień – od 7 do 11 września – na profilu społecznościom Gdziecko.pl zamieszczane są materiały edukacyjne takie jak zadania, konkursy, rebusy, relacje, warsztaty online, które zostały przygotowane wspólnie z Centrum Kultury i Promocji w oparciu o ofertę Podziemnego Przejścia Turystycznego w Jarosławiu.

Pierwsze efekty współpracy widać na poniższym filmie.

 

 

Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”. Celem projektu jest rozbudzenie w dzieciach zainteresowania podkarpacką kulturą, a zarazem zwiększenia ich kapitału kulturowego.

 


Galeria

  • grafika promująca projekt Kultura w sieci od dzieci dla dzieci