Data publikacji: 15/01/2022

„Kulturalnie” w Galerii Głównej u Attavantich

Wernisaż Patrycji Longawy „Kulturalnie” oficjalnie rozpoczął kolejny sezon wystawienniczy w Galerii Głównej u Attavantich.

Artystka pochodząca z Sanoka ma na swoim koncie 47 nagród oraz nominacji z kraju i zza granicy. Jak sama wspomina w swojej twórczości skłania się do tworzenia różnego rodzaju plakatów. Są to między innymi plakaty społeczne, ekologiczne, plakaty BHP czy właśnie plakaty kulturalne. Wielokrotnie projektowała plakaty do wystaw własnych czy ekspozycji z Kolekcji Krzysztofa Dydo, do koncertów, wieczorków poezji oraz koncertów muzycznych itp.

Swoją twórczością nawiązuje do „polskiej szkoły plakatu”, a jej unikalny styl, rozpoznawalny jest już na pierwszy rzut oka. Jej plakaty przyciągają barwą, dynamiką i dosłownością.

Na wernisażu artystki pojawili się znamienici goście, na co dzień związani ze sztuka plakatu min. Krzysztof Dydo, Jan Pastuła, Marek Gliwa, Ewa Hasiak-Gliwa czy Henryk Cebula.

Ekspozycję składająca się aż z ponad 65 plakatów można oglądać w Galerii Głównej u Attavantich do końca stycznia w godzinach otwarcia galerii.


Galeria