Data publikacji: 14/12/2023

Magia Świąt na Jarosławskim Rynku

Kto w ostatni weekend odwiedził jarosławski rynek mógł poczuć się niczym w zimowej, bajkowej krainie. Jarmark Bożonarodzeniowy, który odbywał się w dniach od 8 do 10 grudnia przemienił Rynek w miejsce wypełnione aromatem i atmosferą zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Wspaniałe rękodzieło, ozdoby świąteczne i przysmaki przez trzy dni wypełniały stoiska na jarosławskim Rynku, a w atmosferę zbilżających się Świąt wprowadziły wszystkich przybyłych liczne występy artystyczne.

Rozświetlenie miejskiej choinki było momentem rozpoczynającym tegoroczny jarosławski Jarmark Bożonarodzeniowy. Lampki na bożonarodzeniowym drzewku rozświetlił Burmistrz Miasta Jarosławia Waldemar Paluch przy wsparciu najmłodszych mieszkańców miasta. Inaugurację oficjalnego otwarcia Jarmarku Bożonarodzeniowego poprzedził występ Zespołu Wokalnego „Apasjonaci” ze Stowarzyszenia Em-Art., Zespołu „Exodus” ze Środowiskowego Domu Samopomocy PSONI koło w Jarosławiu oraz Zespołu Piosenki Biesiadnej „Akademicy”. Na scenie zaprezentowali się także uczniowie jarosławskich szkół, których opiekunem jest Tomasz Dębicki.

Dźwięki najpiękniejszych pastorałek i świątecznych piosenek towarzyszyły uczestnikom przez wszystkie jarmarkowe dni, a to za sprawą Zespołu Piosenki Estradowej „Sway”, Zespołu Wokalnego „Leo” oraz muzycznego trio, których również można było usłyszeć ze sceny.

Pomiędzy stosikami wystawców przechadzał się święty Mikołaj, który częstował wszystkie dzieci słodkościami. Najmłodsi dzięki Teatrowi Lalek „Bajka” mogli poznać historię małej Myszki, która nie znosiła wigilii czy wziąć udział w animacjach i zabawach z rezolutnymi Elfami z Palmonutki. Zimową atmosferę rozgrzała mikołajkowa Zumba z Pauliną Laską, a ciemną noc rozproszył roziskrzony ogień  dzięki Teatrowi Ognia „Arche”.

W trakcie trwającego Jarmarku Bożonarodzeniowego odbywały się Dni Mongolskie w Jarosławiu. Wystawy, prezentacje, wykłady, spotkania przy herbacie w jurcie mongolskiej to tylko część programu jaki oferował podróżnik Piotr Śliwiński, witający wszystkich zainteresowanych w tradycyjnym mongolskim stroju.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się świąteczna kolejka, która i w tym roku przyjechała do Jarosławia. Chętnych do zwiedzania miasta za pomocą tego niecodziennego transportu nie brakowało! Inną, nie mniej popularną atrakcją była darmowa karuzela dla dzieci.

Na Jarmark Bożonarodzeniowi zawitały również MotoMikołaje z grupy Mototrasa Jarosław i Przyjaciele, aby wspólnie świętować finał akcji „V Jarosławskie Moto Mikołaje Dzieciom”, jak również uczestnicy „4 Wieczornego Biegu Mikołajkowego”.

Jarmark był okazją do tego, aby podzielić się dobrem poprzez wsparcie inicjatyw stowarzyszeń i fundacji, które również przygotowały świąteczne drobiazgi.

Dziękujemy wszystkim – wystawcom, artystom oraz mieszkańcom – za to, że byliście z nami przez te trzy dni!


Galeria