Data publikacji: 14/09/2021

Pracownia Rysunku Odręcznego i Malarstwa

Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu już po raz dziewiąty zaprasza do Galerii Głównej
u Attavantich  na zajęcia plastyczne pn. Pracownia Rysunku Odręcznego i Malarstwa, prowadzone przez artystów plastyków, pedagogów – Monikę i Damiana Waliczków.

Pracownia – od wielu już lat – przygotowuje do egzaminów wstępnych szkół średnich artystycznych, uczelni wyższych artystycznych w tym architektury wnętrz i krajobrazu, ale także podnosi umiejętności tych, którzy rysunek traktują hobbystycznie.

Warsztaty rysunku odręcznego to zajęcia dwutorowe. Opierają się na ćwiczeniach z rysunku wrażeniowego (z obserwacji) oraz z podstaw geometrii wykreślnej. Zajęcia pomagają zrozumieć zagadnienia przestrzeni, skrótów perspektywicznych oraz budowania światłocienia. W programie realizowane są tematy egzaminacyjne z lat ubiegłych niektórych uczelni w Polsce. Po każdych zajęciach omawiane są wykonane ćwiczenia, dając korektę i uwagi do dalszej pracy.

Równolegle odbywają się zajęcia malarskie. Warsztaty skierowane są do wszystkich zainteresowanych pasjonatów sztuki – zarówno tych którzy na co dzień tworzą w swoich pracowniach, jak i tych którzy chcą rozpocząć przygodę z malarstwem i traktować ją hobbystycznie.

Formuła zajęć zbliżona jest do powszechnie praktykowanych w szkołach i uczelniach artystycznych.
W trakcie pracy dokonywane są konsultacje i korekty mające na celu wykluczenia ewentualnych błędów. Atrakcyjność zajęć polega na różnorodności tematów, stosowanych technik, swobodzie tworzenia, możliwości wykonywania licznych szkiców malarskich, jak i gotowych obrazów.

Dodatkową zaletą zajęć plastycznych jest lokalizacja galerii-pracowni w samym sercu miasta, a także możliwość uczestniczenia w organizowanych plenerach. Raz w roku dorobek artystyczny zwieńczony jest wystawą.

Miejsce warsztatów: Galeria Główna u Attavantich, Rynek 5, I piętro

Koszt uczestnictwa: 35,00 zł, płatne każdorazowo przed zajęciami w Centrum Informacji Turystyczno-Kulturalnej, Rynek 5 (parter).

Uwagi: Uczestnicy przynoszą ze sobą przybory do rysowania i malowania.

Czas trwania: 15.30 – 17.30 (120 min)

Zajęcia odbywać się będą w czwartki w podanych poniżej terminach:

Wrzesień (30)

Październik (14, 21, 28)

Listopad (18, 25)

Grudzień (9, 16)

Styczeń (13, 20, 27)

Luty (10)

Marzec (16, 17, 24, 31)

Kwiecień (21, 28)

Maj (12, 19).

 

Więcej szczegółów pod nr tel. 668 191 976 (Damian Waliczek).

 

Zajęcia odbywać się będą zgodnie z obowiązującymi zaleceniami sanitarno-epidemiologicznych.


Galeria

  • Pracownia Rysunku Odręcznego i Malarstwa