Data publikacji: 13/09/2022

Pracownia Rysunku Odręcznego i Malarstwa

Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu już po raz dziewiąty zaprasza do Galerii Głównej u Attavantich na zajęcia plastyczne pn. Pracownia Rysunku Odręcznego i Malarstwa, prowadzone przez artystów plastyków – Monikę i Damiana Waliczków.

Pracownia – od wielu już lat – przygotowuje do egzaminów wstępnych szkół średnich artystycznych, uczelni wyższych artystycznych w tym architektury wnętrz i krajobrazu, ale także podnosi umiejętności tych, którzy rysunek traktują hobbystycznie.

Warsztaty rysunku odręcznego to zajęcia dwutorowe. Opierają się na ćwiczeniach z rysunku wrażeniowego (z obserwacji) oraz z podstaw geometrii wykreślnej. Zajęcia pomagają zrozumieć zagadnienia przestrzeni, skrótów perspektywicznych oraz budowania światłocienia. W programie realizowane są tematy egzaminacyjne z lat ubiegłych niektórych uczelni w Polsce. Po każdych zajęciach omawiane są wykonane ćwiczenia, dając korektę i uwagi do dalszej pracy.

Równolegle odbywają się zajęcia malarskie. Warsztaty skierowane są do wszystkich zainteresowanych pasjonatów sztuki – zarówno tych którzy na co dzień tworzą w swoich pracowniach, jak i tych którzy chcą rozpocząć przygodę z malarstwem i traktować ją hobbystycznie.

Formuła zajęć zbliżona jest do powszechnie praktykowanych w szkołach i uczelniach artystycznych. W trakcie pracy dokonywane są konsultacje i korekty mające na celu wykluczenia ewentualnych błędów. Atrakcyjność zajęć polega na różnorodności tematów, stosowanych technik, swobodzie tworzenia, możliwości wykonywania licznych szkiców malarskich, jak i gotowych obrazów.

Dodatkową zaletą zajęć plastycznych jest lokalizacja galerii-pracowni w samym sercu miasta, a także możliwość uczestniczenia w organizowanych plenerach. Raz w roku dorobek artystyczny zwieńczony jest wystawą.

 

 Miejsce warsztatów: Galeria Główna u Attavantich, Rynek 5, I piętro

    Koszt uczestnictwa: 40,00 zł, płatne każdorazowo przed zajęciami w Centrum Informacji Turystyczno-Kulturalnej, Rynek 5 (parter).

    Uwagi: Uczestnicy przynoszą ze sobą przyrządy do rysowania i malowania.

    Czas trwania: 120 min 15:30-17:30

Zajęcia odbywać się będą w czwartki w podanych poniżej terminach:

2022/2023 (ilość zajęć: 20) 

   Wrzesień (29)

    Październik (13, 20, 27)

    Listopad (17, 24)

    Grudzień (1, 15)

    Luty (9, 16, 23)

    Marzec (16, 23, 30)

    Kwiecień (13, 20, 27)

    Maj (11, 18, 25).


Galeria