Data publikacji: 28/08/2020

Pracownia Rysunku Odręcznego i Malarstwa – zmiana terminu zajęć

W związku z obecną sytuacją zajęcia Pracowni Rysunku Odręcznego i Malarstwa zostają przesunięte na najbliższy możliwy termin do zrealizowania.

Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu już po raz ósmy zaprasza do Galerii Głównej u Attavantich  na zajęcia plastyczne pn. Pracownia Rysunku Odręcznego i Malarstwa, prowadzone przez artystów plastyków – Monikę i Damiana Waliczków.

Pracownia – od wielu już lat – przygotowuje do egzaminów wstępnych szkół średnich artystycznych, uczelni wyższych artystycznych w tym architektury wnętrz i krajobrazu, ale także podnosi umiejętności tych, którzy rysunek traktują hobbystycznie.

Warsztaty rysunku odręcznego to zajęcia dwutorowe. Opierają się na ćwiczeniach z rysunku wrażeniowego (z obserwacji) oraz z podstaw geometrii wykreślnej. Zajęcia pomagają zrozumieć zagadnienia przestrzeni, skrótów perspektywicznych oraz budowania światłocienia. W programie realizowane są tematy egzaminacyjne z lat ubiegłych niektórych uczelni w Polsce. Po każdych zajęciach omawiane są wykonane ćwiczenia, dając korektę i uwagi do dalszej pracy.

Równolegle odbywają się zajęcia malarskie. Warsztaty skierowane są do wszystkich zainteresowanych pasjonatów sztuki – zarówno tych którzy na co dzień tworzą w swoich pracowniach, jak i tych którzy chcą rozpocząć przygodę z malarstwem i traktować ją hobbystycznie.

Formuła zajęć zbliżona jest do powszechnie praktykowanych w szkołach i uczelniach artystycznych. W trakcie pracy dokonywane są konsultacje i korekty mające na celu wykluczenia ewentualnych błędów. Atrakcyjność zajęć polega na różnorodności tematów, stosowanych technik, swobodzie tworzenia, możliwości wykonywania licznych szkiców malarskich, jak i gotowych obrazów.

Dodatkową zaletą zajęć plastycznych jest lokalizacja galerii-pracowni w samym sercu miasta, a także możliwość uczestniczenia w organizowanych plenerach. Raz w roku dorobek artystyczny zwieńczony jest wystawą.

Miejsce warsztatów: Galeria Główna u Attavantich, Rynek 5, I piętro

Koszt uczestnictwa: 30,00 zł, płatne każdorazowo przed zajęciami w Centrum Informacji Turystyczno-Kulturalnej, Rynek 5 (parter).

Uwagi: Uczestnicy przynoszą ze sobą przyrządy do rysowania i malowania.

Czas trwania: 9.30 – 11.30 (120 min)

Zajęcia odbywać się będą w soboty w podanych poniżej terminach:

PIERWSZE ZAJĘCIA (19 WRZEŚNIA) DLA WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW SĄ BEZPŁATNE !

 

  • Wrzesień (19, 26),
  • Październik (3, 10, 17, 24)
  • Listopad (7,14, 21, 28)
  • Grudzień (5, 12, 19)
  • Styczeń (9, 16, 23, 30)
  • Luty (20, 27)
  • Marzec (6, 13, 20, 27)
  • Kwiecień (10,17)

Więcej szczegółów pod nr tel. 668 191 976 (Damian Waliczek).

 

Zajęcia odbywać się będą zgodnie z obowiązującymi zaleceniami sanitarno-epidemiologicznych.


Galeria

  • plakat promujący Pracownię Rysunku Odręcznego i Malarstwa