Takiej Nocy Zwiedzania Rynku jeszcze nie było

Przyszedł moment podsumowania pierwszej w historii Jarosławia Wirtualnej Nocy Zwiedzania Rynku.

Przede wszystkim musimy przyznać, że uwielbiamy doroczne nocne przemierzanie zakamarków Jarosławia i szczerze wolelibyśmy osobiście Was gościć, snując przy tym ciekawe historie zabytkowych obiektów starego miasta .

Jednak z wiadomych względów wszelkie nasze zaplanowane akcje musieliśmy przenieść do sieci #ckipwsieci Tym bardziej bardzo cieszy i mobilizuje nas do dalszej pracy Państwa ogromne zainteresowanie Wirtualną Nocą Zwiedzania Rynku, o którym świadczą nie tylko liczne polubienia, udostępnienia i wiadomości prywatne, ale też miłe telefony oraz korespondencja mailowa.

Już od poniedziałku przy pomocy ciekawostek, zagadek, kolorowanek, łamigłówek i konkursu staraliśmy się pobudzać apetyt na Wirtualną Noc Zwiedzania Rynku i chyba nam się to udało.

Dziś z lotu ptaka obejrzeliśmy Jarosław, rozwiązywaliśmy wspólnie nasze miejskie łamigłówki, wysłuchaliśmy hymnu Jarosławia, który co roku pięknie wybrzmiewa na balkonie zegarowej wieży z trąbki Pana Franciszka Lotycza, a na naszych facebookowych profilach oraz w grupach zainteresowanych historią miasta opublikowane zostały unikatowe, archiwalne filmy i zdjęcia. Niewątpliwą gratką było zwiedzanie ratusza w towarzystwie Burmistrza Miasta Jarosławia Waldemara Palucha. Następnie podążyliśmy wirtualnym szlakiem turystycznym, odwiedzając zakamarki naszego rynku, a dzięki panoramom 360 przenieśliśmy się także poza jego granice.

Stworzyliśmy album z ujęciami z rynku z przed kilku, kilkunastu, a nawet dwudziestu paru lat. Rozstrzygnięty konkurs wymagał nie byle jakiej wiedzy o mieście, tym bardziej gratulujemy wszystkim, którzy odważyli się podjąć zmagania. Nie zabrakło także doznań dla miłośników sztuki – mogli odwiedzić Galerię Główną u Attavantich.

Stworzenie tak bogatego i różnorodnego programu nie byłoby możliwe, gdyby nie pomoc kilku osób: Burmistrza Miasta Jarosławia Waldemara Palucha, który zechciał oprowadzić nas po ratuszu, Denisa Tyczyńskiego, autora fantastycznych panoram 360 oraz pięknych fotografii, specjalnie zebranych na dzisiejsze wydarzenie, Kornela Polita oraz Jerzego Duszko, którzy przeczesywali swoje archiwa w poszukiwaniu materiałów filmowych z minionych edycji wydarzenia. Bardzo dziękujemy.

Serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę i wszelkie miłe słowa. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się na płycie rynku, jak to przez ponad 10 lat bywało.


Galeria

  • grafika promująca Noc Zwiedzania Rynku
  • grafika promująca Noc Zwiedzania Rynku