Data publikacji: 13/06/2022

„Tworzę bo chcę, a nie muszę”

Helena Płoszaj-Wodnicka, Maria Piśko oraz Tymon Wodnicki, to artyści których style nie mają ze sobą nic wspólnego, jednakże łączy ich fascynacja człowiekiem i tym co go otacza. Dzieła tych wyjątkowych twórców można oglądać przez cały czerwiec w Galerii Głównej u Attvantich.

Wystawa „Inspiracje, Impresje, Imaginacje”, której wernisaż miał miejsce 10 czerwca, ukazuje wycinek z bogatego dorobku artystycznego Heleny Płoszaj-Wodnickiej, Marii Piśko, a także Tymona Wodnickiego.

Artyści, prócz projektów indywidualnych,  na co dzień współtworzą grupę twórczą 3 Pokolenia. Jest to grupa rodzinna, której początek dali Helena Płoszaj-Wodnicka oraz Wiesław Tadeusz Płoszaj. Obecnie tworzą ją również przyjaciele artystów. Grupa powstała w 2017 roku z chęci podtrzymania rodzinnej tradycji dzielenia się pasją tworzenia i magią świata twórczej kreacji, świata, który łączy ich równie mocno jak więzy krwi i który współtworzą swoją wrażliwością. Choć posługują się zróżnicowaną paletą środków wyrazu to wspólną cechą ich twórczości jest głębokie odczuwanie i przekładanie tych uczuć na język sztuki.

Na wystawie w Galerii Głównej prezentowane są prace: wykonywane techniką pasteli Heleny Płoszaj-Wodnickiej, ceramika, tkanina stworzona techniką filcowania na mokro i sucho z aplikacjami Marii Piśko, a także rysunek wielkoformatowy Tymona Wodnickiego.

 


Galeria