Data publikacji: 14/01/2023

„W drodze” z malarstwem Ludwiki Koczut

Wystawa malarstwa Ludwiko Koczut rozpoczęła tegoroczny sezon wystawienniczy w Galerii Głównej u Attavantich. Wernisaż prac artystki, odbył się w piątek 13 stycznia.

Oficjalnego otwarcia wystawy, która rozpoczyna nowy sezon wstawienniczy w Galerii Głównej u Attavantich dokonał dyrektor Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu Tomasz Wywrót. Na wernisażu nie zabrakło rodziny artystki, przyjaciół, koleżanek i kolegów z grup artystycznych oraz jej sympatyków.

W 2023 mija dokładnie 10 lat od kiedy Ludwika Koczut rozpoczęła swoją przygodę z malarstwem. Jak podkreślała, od zawsze miała w sobie zamiłowanie do malowania, jednak dopiero w 2013 roku odważyła się sięgnąć po płótno, farby i pędzle. Swoje pierwsze kroki stawiała pod czujnym okiem Henryka Cebuli, który podzielił się ze zgromadzonymi wspomnieniami z pierwszych wspólnych spotkań w pracowni.

Na prezentowaną w Galerii Głównej u Attavantich ekspozycję składają się głownie pejzaże. Wystawę można oglądać do 25 lutego br. w godzinach otwarcia galerii.


Galeria