Data publikacji: 28/09/2020

Za nami Światowy Dzień Turystyki!

Podczas tegorocznej akcji w Jarosławiu mieliśmy okazję wyruszyć spacerkiem z przewodnikiem wyjątkowym szlakiem niegdyś jednej z najbardziej reprezentacyjnych ulic miasta – jarosławskim Corso.

Trakt ten wyznaczała ulica Grunwaldzka, która wcześniej zwana była Krakowską. Był to jeden z najdłuższych deptaków w mieście wyróżniający się walorami urbanistycznymi oraz architektonicznymi. Uczestnicy mogli zobaczyć piękne dekoracyjne fasady wielkomiejskich kamienic, gmachów użyteczności publicznej oraz kościołów. Niepowtarzalną okazją było również wejście do cerkwi pw. Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny, która znajduje się w Parku Miejskim przy ul. Czesławy Puzon ps. „Baśka”.

Pasjonaci turystyki mieli również niebywałą okazję porozmawiać z przewodnikami, którzy okazali się niewyczerpalnym źródłem informacji. W ciekawy i obrazowy sposób opowiadali o swoich wyprawach. Opowiadania te dotyczyły zdarzeń wywołujących uśmiech jak również historie z dreszczykiem emocji. Udzielali instrukcji jak należy zachować się na szlakach oraz co zabrać ze sobą do plecaka na wycieczkę. Każdy mógł obejrzeć legitymacje przewodnickie, które są dowodem ogromnej wiedzy, doświadczenia i profesjonalizmu ?.

Z okazji Światowego Dnia Turystyki wszystkim podróżnikom życzymy dalszych emocjonujących wypraw, spełnienia podróżniczych marzeń i bezpiecznych powrotów.

Dziękujemy, że byliście z nami