Data publikacji: 17/02/2023

Formowanie IV

Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu zaprasza do Galerii Główna u Attavantich na wystawę „FORMOWANIE IV”.

Wystawa będzie znakomitą okazją do zaznajomienia się z najnowszymi dokonaniami studentów i absolwentów z Pracowni Malarstwa I Instytutu Sztuk Pięknych Kolegium Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego, tworzącymi pod opieką merytoryczną prof. zw. Tadeusza Boruty, dr hab. Jarosława Sankowskiego prof. UR oraz dr Łukasza Gila.

FORMOWANIE IV

wernisaż wystawy: 9 marca (czwartek) 2023 r., godz. 18.00.
czas trwania wystawy: 10 marca – 5 maja 2023 r.


Ekspozycja Formowanie ukaże prace dyplomowe, wśród których znajdować się będą te nominowane jak również nagrodzone nagrodą im. J. Panka za najlepszy dyplom ISP KNH UR oraz obrazy aktualnie tworzone przez studentów w pracowni.

Celem prowadzonych zajęć w Pracowni Malarstwa jest wykształcenie artysty, który jest merytorycznie i warsztatowo przygotowany do projektowania oraz wykonywania prac malarskich zarówno w formie obrazu przenośnego jak i bezpośrednio na ścianie obiektu architektonicznego. Istotnym elementem stawianych zadań jest rozwijanie umiejętności budowania kompozycji malarskich wchodzących w relację z architekturą, umiejętnie podkreślającą bądź przekształcając jej walory. Ważna jest tu umiejętność wypowiadania się formami abstrakcyjnymi, dekoracyjnymi, figuratywnymi oraz narracyjno-symbolicznymi.

Zadaniem prowadzących pracownię jest rozwijanie osobowości artystycznej, która w autentycznej ekspresji naznacza „piętnem” swego zindywidualizowanego stylu „języka” każdą pracę plastyczną czyniąc ją kreatywną.

Prezentowane na wystawie obrazy ukażą tematykę zagadnień z obszaru aktu, postaci we wnętrzu, elementów architektonicznych oraz martwej natury.


Galeria

  • Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu zaprasza do Galerii Główna u Attavantich na wystawę „FORMOWANIE IV”. Wystawa będzie znakomitą okazją do zaznajomienia się z najnowszymi dokonaniami studentów i absolwentów z Pracowni Malarstwa I Instytutu Sztuk Pięknych Kolegium Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego, tworzącymi pod opieką merytoryczną prof. zw. Tadeusza Boruty, dr hab. Jarosława Sankowskiego prof. UR oraz dr Łukasza Gila. FORMOWANIE IV wernisaż wystawy: 9 marca (czwartek) 2023 r., godz. 18.00. czas trwania wystawy: 10 marca – 6 maja 2023 r.