Data publikacji: 23/12/2022

Galeria Główna – Ludwika Koczut „W drodze”

Galeria Główna u Attavantich
zaprasza na wystawę

Ludwika Koczut
„W drodze”

 

Wernisaż wystawy: 13 stycznia 2023 r. godz. 18.00

Czas trwania: 14 stycznia – 25 lutego 2023 r.

 

LUDWIKA KOCZUT

Jestem jarosławianką, od dzieciństwa pasjonuję się rysunkiem i malarstwem.

Swój warsztat malarski udoskonalałam przez wiele lat pod kierunkiem znanego artysty związanego z jarosławskim „Plastykiem” – Henryka Cebuli.

Tematyka moich prac jest różnorodna, są to zarówno pejzaże, architektura, martwa natura, jak i akt oraz portret. Wykorzystuję w swoich pracach różne techniki malarskie, głównie olej, akryl ale także ołówek, pastel i inne.

Swoje prace wystawiam od roku 2013 na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych. Wiele moich prac znajduje się w zbiorach prywatnych w kraju i zagranicą (Wielka Brytania, USA, Kanada).

 

Ludwikę Koczut znam od samego początku Jej drogi twórczej, kiedy prowadziłem w pracowni zajęcia z malarstwa dla grupy osób z ówczesnego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wtedy pojawiła się z zafoliowanym blejtramem i farbami Ludwika i powiedziała, że chce nauczyć się malować – podkreślając, że nigdy tego nie robiła. Stwierdziła też, że czuje taką potrzebę i chce spróbować swoich sił. Po roku poczyniła taki postęp, że zorganizowała pierwszą indywidualną wystawę swoich prac. Twórczość malarska artystki to kompozycje figuralne, kwiaty, martwe natury a przede wszystkim pejzaże. Ogromny postęp zarówno od strony warsztatowej, jak i wyrazu artystycznego spowodował, że Ludwika weszła przebojem w świat. Malarstwo Jej można postrzegać jako twórczość wyrastającą z kolorystycznych tradycji. Obrazy sprawiają wrażenie niedokończonych, wewnętrznie pięknych, zatrzymanych w drodze KU… Jak to bywa w sztuce owe KU… nie jest łatwo zamknąć jednym słowem czy określeniem, żywiołowość malarstwa wprowadza nas w stan ducha, kierując do emocji i przeżywania. Możemy jeszcze wiele spodziewać się po dalszej twórczości Ludwiki Koczut…

/ Henryk Cebula


Galeria

  • Galeria Główna u Attavantich zaprasza na wystawę Ludwika Koczut „W drodze” Wernisaż wystawy: 13 stycznia 2023 r. godz. 18.00 Czas trwania: 14 stycznia – 25 luty 2023 r.