Data publikacji: 11/05/2021

Krótka opowieść o mieście Jarosławiu w województwie podkarpackim leżącym

„Krótka opowieść o mieście Jarosławiu w województwie podkarpackim leżącym” jest próbą przedstawienia historii miasta w sposób nawiązujący do popularnych w okresie staropolskim sylw.

Sylwy, zwane także „Bibliami domowymi”, najczęściej były zbiorem różnorodnych tekstów i zapisków. W prezentowanej książce narracja przeplata się ze źródłami i z autorsko opracowanymi tematami. Tak jak w sylwach, obok informacji poważnych pojawiają się i nieco lżejsze, nie brakuje również fotografii ukazujących czy to dawny Jarosław, czy też ciekawe obiekty związane z miastem i jego historią.

Krystyna Kieferling – historyk i muzeolog. Wieloletnia dyrektor i starszy kustosz w Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich. Od lat zajmuje się historią Jarosławia. W swoim dorobku posiada książki i artykuły o Jarosławiu, m.in.: „Jarosław w czasach Anny Ostrogskiej” czy „Widoki Jarosławia”. Autorka wielu stałych i czasowych wystaw w Muzeum w Jarosławiu oraz Muzeum Dzieduszyckich w Zarzeczu. Współpracuje z instytucjami kultury, szkołami, stowarzyszeniami, regionalną prasą i radiem.

 

Autor – Krystyna Kieferling

Rok wydania – 2021

Ilość stron – 113

Oprawa – miękka

Cena – 25 zł

 

Zapraszamy do zakupu książki stacjonarnie lub wysyłkowo
w Centrum Informacji Turystyczno-Kulturalnej w Jarosławiu,
ul. Rynek 5, tel.: 16 624 89 89 / 881 500 889

 


Galeria

  • Krystyna Kieferling, „Krótka opowieść o mieście Jarosławiu w województwie podkarpackim leżącym”