Data publikacji: 07/07/2020

Galeria Debiutów: Dominika Sadkowska

Dominika Sadkowska

malarstwo, rysunek, fotografia

Galeria Debiutów u Attavantich

Lipiec – Sierpień

 

Dominika Sadkowska urodziła się w Krynicy-Zdroju. Jest uczennicą 2 klasy Katolickiego Liceum Plastycznego w Nowym Sączu. Laureatka licznych konkursów plastycznych, w tym III Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla uczniów gimnazjów „ŚWIAT WOKÓŁ MNIE”, gdzie zdobyła I miejsce. Inspirację do swoich prac czerpie z otaczającej natury, ciekawych postaci oraz wybitnych artystów, takich jak Henri de Toulouse-Lautrec i Johannes Vermeer.

Drugą dziedziną sztuki, która ją fascynuje po malarstwie i rysunku jest rzeźba, której podstaw uczyła się w Universita dei Marmorari w Rzymie, w pracowni Prezydenta Universytetu Ricardo Civitella (podstawy rzeźby i intarsji w marmurze). Swoim talentem Dominika dzieli się również z innymi, czego dowodem jest podarowanie przez nią na aukcje charytatywną obrazu, za który udało się uzyskać ponad 2000 PLN.

Od jakiegoś czasu zajmuję się fotografią. Artyści, którzy mnie w tej dziedzinie inspirują to Leslie Jean-Bart, Boogie i Dorothea Lange. Najbardziej fascynuje mnie fotografia abstrakcyjna –opowiada artystka.

Jej pasją jest również muzyka oraz uwielbia czytać książki.

 

WYSTAWY:

Muzeum Regionalne „Państwa Muszyńskiego”, Muszyna – październik 2019

Galeria Sztuki „Siedlisko”, Krynica-Zdrój – kwiecień 2019

 

Wystawa dostępna do zwiedzania od 20 lipca do końca sierpnia.


Galeria