26 marca o godz: 17.30 w Centrum Kultury i Promocji odbył sie RECITAL NADZWYCZAJNY w wykonaniu P. Marcina Misiaka – wiolonczela oraz P. Wojciecha Kubicy – fortepian.
Marcin Misiak
Naukę gry na wiolonczeli rozpoczął w wieku 6 lat w Podstawowej Szkole Muzycznej w Przemyślu. Naukę licealną podjął w klasie prof. Stanisława Firleja w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Henryka Wieniawskiego w Łodzi. Po ukończeniu Liceum z wyróżnieniem, rozpoczął studia we Wrocławskiej Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego nadal pracując pod kierunkiem prof. Stanisława Firleja oraz prof. AM Urszuli Marciniec-Mazur.
W 2002 roku otrzymał zaproszenie na roczne stypendium naukowe w klasie prof. Eleonore Schoenfeld w Thornton School of Music – University of Southern California. Podczas pobytu zagrał dwa recitale w United University Church oraz współpracował z takimi orkiestrami jak: USC Thornton Chamber and Symphony Orchestra oraz Debut Symphony Orchestra. Ponadto uczestniczył z triem fortepianowym w mistrzowskich kursach muzyki kameralnej prowadzonych przez Menahema Presslera,.
Po powrocie do kraju kontynuował studia w Akademii Muzycznej we Wrocławiu oraz rozwijał działalność artystyczną poprzez nawiązanie współpracy z Dolnośląską Operą Wrocławską i Orkiestrą Kameralną „Leopoldinum”. W latach 2004-2005 gościnnie występował w Berlinie z niemiecką orkiestrą Barock Orchester Berlin. W tym czasie znacznie wzbogacił swój repertuar solowy, kameralny i orkiestrowy.
Na co dzień aktywnie współpracuje z wieloma orkiestrami w całej Polsce zarówno jako solista i kameralista. Przykładem tej działalności są m. in. koncerty solowe z towarzyszeniem Orkiestry Kameralnej „Leopoldinum”, Legnickiej Orkiestry Symfonicznej, Przemyskiej Orkiestry Kameralnej oraz recitale wiolonczelowe m. in. na Uniwersytecie Ostrawie, Bydgoszczy, Katowicach, Poznaniu, Łodzi, na Międzynarodowym Kursie Muzycznym im. Zenona Brzeskiego w Łańcucie, Festiwalu Muzyki Współczesnej „Musica Moderna” w Łodzi, czy VIII Dolnośląski Festiwal Nauki we Wrocławiu (koncert inauguracyjny).
Obecnie na stałe współpracuje z Orkiestrą Kameralną „Leopoldinum” jako prowadzący grupy wiolonczel, realizując partie solowe i b.c. m. in.: w Cocerti Grossi
A. Corellego, Czterech Porach Roku A. Vivadiego, Sonatach G. Rossiniego , „Stabat Mater“ J. Haydn, „Salve Regina“ G.F. Haendela.
Jako muzyk orkiestry brał udział w koncertach w kraju i za granicą: Niemcy, Austria, Norwegia, Francja, Belgia, Czechy, jak również w nagraniach radiowych, telewizyjnych
i płytowych.
Wojciech Kubica
Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 8 lat w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Goleniowie w klasie mgr Magdaleny Kochan. W 1999 r. ukończył Państwowe Liceum Muzyczne w Szczecinie w klasie dr Mikołaja Szczęsnego. Od 2004 r. jest absolwentem Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie prof. Joanny Domańskiej. W roku 2005 ukończył z wynikiem celującym Mistrzowskie Studia Podyplomowe w klasie prof. Grzegorza Kurzyńskiego w Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu.
Od 2004 r. współpracuje z Akademią Muzyczną we Wrocławiu oraz Akademią Muzyczna im. K. Szymanowskiego w Katowicach, a od 2008 r. jest asystentem w klasie fortepianu prof. Cezarego Saneckiego w Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi
W wieku 12 lat po raz pierwszy wystąpił z orkiestrą. Jako solista i kameralista koncertował na terenie całej Polski (m.in. Wrocław, Szczecin ,Wałbrzych, Łódź, Poznań, Kraków, Warszawa, Zakopane) i poza nią (Hiszpania, Niemcy, Rosja, Włochy, Ukraina) .
Jest laureatem wielu nagród na konkursach krajowych i zagranicznych, m.in.
I nagrody na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Kijowie (2003) i IV nagrody oraz nagrody specjalnej za wykonanie sonaty C. Francka na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej 'Val Tidone’ we Włoszech (2004).We wrześniu 2004 r. wystąpił na Estradzie Młodych Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku. W roku 2005 brał udział w eliminacjach do XV Międzynarodowego Konkursu im F. Chopina w Warszawie. W roku 2007 na Ogólnopolskim Konkursie Wiolonczelowym im. D. Danczowskiego otrzymał dyplom dla pianisty „za szczególny wkład w artystyczną wartość wykonań konkursowych.”
Swoje umiejętności doskonalił pod kierunkiem takich pedagogów jak: Karl-Heinz Kammerling, Kevin Kenner, Vladimir Krainev czy Vladimir Viardo.
Bogaty repertuar Wojciecha Kubicy obejmuje utwory od baroku po muzykę współczesną. W 2003 roku, podczas recitalu w „Atmie” na Festiwalu im. Karola Szymanowskiego w Zakopanem dokonał prawykonania „Kyrie” Jana Wincentego Hawela – nagrodzonego na Trybunie Kompozytorów Polskich.