Data publikacji: 09/05/2024

„Opowieści jarosławskiego Zasania, część VI

„Opowieści jarosławskiego Zasania, część VI: O Zalesiu, Starym Siole, Suchej Woli…”, autorstwa Jana Kucy Jan Kuca, regionalisty, historyka, dyrektora mołodyckiej szkoły. W tomie, który oddajemy do rąk czytelników, znajdziemy dawny i obecny obraz trzech wsi. Znajdziemy tu opisy Zalesia i jego najbliższych okolic, analizy map, przebieg starych szlaków komunikacyjnych. W tomie znalazły się relacje z życia, pracy. Wiele miejsca poświęcono czasom powojennym, odradzania się życia i budowania na nowo swoich domów. Przeczytamy tu o zjawisku niemieckiego osadnictwa w czasach austriackich. Sporo informacji dostarcza Kronika Szkoły ze Starego Sioła. Ukazano też czas powstawania PGR-ów, pracy w nich, a także opisano czas ich likwidacji.

Poprzez wypowiedzi swoich słuchaczy, ich wspomnienia Jan Kuca porządkuje, utrwala wiadomości o dalszej i bliższej współczesności, daje możliwość poszerzenia wiedzy historycznej na temat jarosławskiego Zasania.

Opis: Wydawnictwo Edytorial

 

Rok: 2024

Liczba stron: 639

Oprawa twarda

Cena: 105 zł

 

Zapraszamy do zakupu stacjonarnie lub wysyłkowo
w Centrum Informacji Turystyczno-Kulturalnej w Jarosławiu (Rynek 5), oraz w Punkcie Informacji Turystycznej w Galerii „Stara Ujeżdżalnia” (ul. Sikorskiego 2A)

 


Galeria