Data publikacji: 02/09/2021

Jan Kuca „Opowieści jarosławskiego Zasania” cz. 3. (wydanie 2, poprawione i rozszerzone)

Jan Kuca „Opowieści jarosławskiego Zasania” cz. 3. (wydanie 2, poprawione i rozszerzone)
Publikacja stanowi kolejną odsłonę zbioru wspomnień, fragmentów dzienników i opowieści mieszkańców jarosławskiego Zasania.
W tym tomie autor zgłębia niektóre zagadki regionalnej historii, odchodząc od patosu, poszukuje odpowiedzi na pytania o prawdziwość niektórych zdarzeń.
Na kartach książki autor przywołuje m.in. takie miejscowości, jak: Radawa, Oleszyce, Nielepkowice, Wiązownica, Zapałów, Mołodycz, Pełkinie, Ubieszyn.
Rozdział drugi to wspomnienia i relacje mieszkańców okolic Sieniawy, ale też zapiski z dziennika opowiadającego o zdarzeniach wojennych w Jarosławiu.
Nowe fakty przynoszą kolejne rozważania o zniszczonej przez Sowietów wsi Miłków oraz Nielepkowicach, doszczętnie zniszczonych przez okupanta , a dzięki pracowitości oraz uporowi na nowo powstałej.
W jednym z rozdziałów autor niejako zaprasza czytelnika do odbycia pielgrzymki o cewkowskiej świątyni, gdzie podziwiać można cudowny obraz Serca Pana Jezusa, niegdyś czczony w Kozłowie na Kresach Wschodnich.

Monografia Jan Kucy to doskonała lektura nie tylko dla ludzi, którzy pamiętają dawniejsze czasy, ale także dla młodszych, którzy mają w ten sposób okazję, aby poznać historie swojej najbliższej okolicy czy nawet miejscowości.

źródło opisu: http://www.instytutksiazki.rzeszow.pl

Autor: Jan Kuca
Rok wydania: 2018
Liczba stron: 518
Oprawa: twarda
Cena: 60 zł

Zapraszamy do zakupu książki stacjonarnie lub wysyłkowo
w Centrum Informacji Turystyczno-Kulturalnej w Jarosławiu,
ul. Rynek 5, tel.: 16 624 89 89 / 881 500 889 lub w Punkcie Informacji Turystycznej w galerii Stara Ujeżdżalnia, tel.:  16 624 89 10.