Data publikacji: 28/09/2022

„Przewodnik po ekspozycji Muzeum Dzieduszyckich w Zarzeczu”

Instytucja mieści się w klasycystycznym pałacu, wzniesionym ponad 200 lat temu z inicjatywy Magdaleny z Dzieduszyckich Morskiej i Ignacego Morskiego.

Twórczyni pałacu inspiracji szukała między innymi w podróżach. Dziś jej dzieło, będące ozdobą nie tylko Zarzecza, zabiera odwiedzających w ciekawą podróż w głąb historii pisanej losami nietuzinkowych postaci i związanych z nimi miejsc.

W odrestaurowanych z pietyzmem, smakiem i dbałością o detal wnętrzach prezentowana jest ocalała część oryginalnego wyposażenia pałacu: eleganckie meble, rzeźby, wazy, grafiki i rysunki – zarówno te przywiezione z licznych podróży, jak i będące dziełem Magdaleny.

Te ostatnie, ukazując wnętrza pałacu z okresu jego świetności, pozwoliły na możliwie najwierniejsze odtworzenie wyglądu poszczególnych pomieszczeń. Uczyniło to Zarzecze jednym z tych wyjątkowych miejsc, które pozwalają zwiedzającym ujrzeć wybrane sale takimi, jakimi były widziane przez dawnych bywalców pałacu.

Nowowydany przewodnik zaś, staje się idealnym narzędziem do samodzielnego i spokojnego poznania tego urokliwego miejsca.

Opis: Muzeum „Kamienica Orsettich”

Autor: Muzeum „Kamienica Orsettich”.
Rok: 2022
Liczba stron: 32
Oprawa miękka
Cena: 10 zł

 

Zapraszamy do zakupu stacjonarnie lub wysyłkowo w Centrum Informacji Turystyczno-Kulturalnej w Jarosławiu
(ul. Rynek 5, tel.: 16 624 89 89 / 881 500 889)
oraz stacjonarnie w Punkcie Informacji Turystycznej
(Galeria Stara Ujeżdżalnia, ul. Sikorskiego 2a).


Galeria

  • Instytucja mieści się w klasycystycznym pałacu, wzniesionym ponad 200 lat temu z inicjatywy Magdaleny z Dzieduszyckich Morskiej i Ignacego Morskiego. Twórczyni pałacu inspiracji szukała między innymi w podróżach. Dziś jej dzieło, będące ozdobą nie tylko Zarzecza, zabiera odwiedzających w ciekawą podróż w głąb historii pisanej losami nietuzinkowych postaci i związanych z nimi miejsc. W odrestaurowanych z pietyzmem, smakiem i dbałością o detal wnętrzach prezentowana jest ocalała część oryginalnego wyposażenia pałacu: eleganckie meble, rzeźby, wazy, grafiki i rysunki – zarówno te przywiezione z licznych podróży, jak i będące dziełem Magdaleny. Te ostatnie, ukazując wnętrza pałacu z okresu jego świetności, pozwoliły na możliwie najwierniejsze odtworzenie wyglądu poszczególnych pomieszczeń. Uczyniło to Zarzecze jednym z tych wyjątkowych miejsc, które pozwalają zwiedzającym ujrzeć wybrane sale takimi, jakimi były widziane przez dawnych bywalców pałacu. Nowowydany przewodnik zaś, staje się idealnym narzędziem do samodzielnego i spokojnego poznania tego urokliwego miejsca. Opis: Muzeum „Kamienica Orsettich” Autor: Muzeum „Kamienica Orsettich”. Rok: 2022 Liczba stron: 32 Oprawa miękka Cena: 10 zł Zapraszamy do zakupu stacjonarnie lub wysyłkowo w Centrum Informacji Turystyczno-Kulturalnej w Jarosławiu (ul. Rynek 5, tel.: 16 624 89 89 / 881 500 889) oraz stacjonarnie w Punkcie Informacji Turystycznej (Galeria Stara Ujeżdżalnia, ul. Sikorskiego 2a).